Kalkulator koszt dojazdu do Chorwacji

Wstęp – kalkulator kosztu dojazdu do Chorwacji.

Kalkulacja ma charakter stricte orientacyjny. W celu określenia kosztów przejazdu autostradami w Chorwacji, zaleca się korzystanie ze stron hak.hr, oraz serwisu internetowego zarządcy autostrady. Kalkulacja nie uwzględnia opłat wynikających z dodatkowo płatnego przejazdu mostem czy tunelem w Chorwacji.

Trasa Nr1 prowadzi przez Czechy, Austrię i Słowenię, trasa Nr2 przez Czechy, Słowację i Węgry, trasa Nr3 przez Słowację i Węgry, zaś trasa Nr 4 przez Niemcy, Austrię i Słowenię. W kalkulacji do wyboru mamy 4 typy pojazdów, czyli motor, auto osobowe, kamper i auto osobowe wraz z przyczepką.


Kalkulator koszt dojazdu do Chorwacji nie bierze pod uwagę opłat autostradowych w Polsce. Wyliczenia mają charakter orientacyjny i nie stanowią podstawy do wyceny usług. Ceny poszczególnych winiet przeliczane są na złote po następującym kursie 1€ =4,40zł, 1Kč=0,17zł oraz 1Ft=0,013zł, zaś 1HRK=0,57zł.

Uwaga! Kalkulator w kalkulacji uwzględnia obniżone stawki za przejazd chorwackimi autostradami od 01.01.2021 do 14.06.2021 (tj. poza sezonem). W sezonie letnim opłaty za przejazd chorwackimi autostradami mogą być o ok. 10% wyższe.

Uwaga! Podróżując przez kraje przedstawione w powyższej kalkulacji, należy uwzględnić wymogi i ograniczenia wynikające ze środków podjętych w celu przeciwdziałania Covid-19.

trasa na Chorwację
Informacje o trasie.

Jadąc do Chorwacji analizujemy cztery dostępne trasy. Trasa nr 1 prowadzi przez Czechy, Austrię i Słowenię, czyli jest to sugerowana teoretycznie najszybsza trasa. Osobiście uważamy ,że trasa Czechy, Austria, Słowenia jest bardzo malownicza. Trasa prowadzi przez znaczną część autostradami oraz drogami szybkiego ruchu. Za Brnem, zaś przed granicą Austriacką w związku z brakiem autostrady musimy liczyć się z spowolnieniem. Plusem powyższego utrudnienia jest możliwość zatrzymania w malowniczej, przygranicznej miejscowości Mikulov, aby zrobić przerwę, zakupy, bądź dla jadących z północy Polski zatrzymać się na nocleg.

Trasa nr 2 prowadzi przez Czechy, Słowację i Węgry, zaś Trasa Nr 3 tylko przez Słowację i Węgry. Jak nie trudno się domyśleć w przypadku wyboru drugiej z opcji oszczędzimy na winiecie. Jest to trasa szczególnie dedykowana dla osób jadących z południa, południowego wschodu Polski. Zarówno w Czechach, jak i na Węgrzech i na Słowacji obowiązują winiety. Trasa nr 4 jest szczególnie znana osobom podróżującym z zachodniej części naszego kraju. Droga wiedzie z Polski, przez Niemcy, Austrię i Słowenię.

Zobacz też:

Istria top 10 najciekawszych miejsc.

Dalmacja top 5 miast w, których kręcono serial Gra o Tron.

Wenecja z Istrii, jak dojechać do Wenecji z Chorwacji.

Top 10 najpiękniejszych piaszczystych i kamienistych plaż Chorwacji.

18 myśli na temat “Kalkulator koszt dojazdu do Chorwacji

 • 3 września, 2019 o 5:05 am
  Permalink

  Dzięki za opracowanie kalkulatora! Można by jeszcze dopracować dwie rzeczy: uwzględnić że w Chorwacji obowiązuje już euro i druga – w formularzu dorobić miejsce na wpisanie średniego spalania pojazdu. W dzisiejszych czasach mocno się one różnią, dla osobówek jest to od 4 do nawet 11 litrów na 100 km.

  Odpowiedz
  • 3 września, 2019 o 8:25 pm
   Permalink

   Pardon z tym euro, oczywiście oficjalnie nie obowiązuje, chociaż w wielu miejscach jest akceptowane.

   Odpowiedz
  • 27 grudnia, 2019 o 3:41 pm
   Permalink

   Można by jeszcze doliczyć koszt z przyczepa do 750 kg

   Odpowiedz
 • 15 maja, 2020 o 5:37 pm
  Permalink

  Fajne narzędzie ale można je udoskonalić 😉
  1. Wybór skąd i dokąd jadę oraz którą autostradą pojadę w Chorwacji powinien znajdować się na samej górze obok wyboru pojazdu i kosztu paliwa. Raz wybieramy, trwa to szybciej a stronka wszystko wylicza 😉
  2. Wybór winiet też mógłby być dokonywany 1x. Wrzucić wszystko do góry.
  3. Zamiast wyboru winiet dodać okres, na jaki chcemy jechać. Stronka sama powinna wyliczyć koszt winiet w oparciu o okres i rodzaj pojazdu.
  Wprowadźcie przynajmniej część moich pomysłów a będzie lepiej. Wprowadźcie wszystkie a będzie miodzio.

  Odpowiedz
  • 17 maja, 2020 o 5:10 pm
   Permalink

   Winiety wrzucone na górę, dzięki za fajny pomysł, jest czytelniej. Co do automatycznego wyboru winiet to generalnie jest trochę problem z Słoweńskimi winietami, gdyż jest tam podział na 2A i 2B. Zdarzają się osobówki, które, ze względu na kryterium przedniej osi łapią się na 2B i tu trzeba byłoby zrobić wybór konkretnego modelu auta. Będziemy chcieli jeszcze w opcjach dodać przyczepę oraz trasę Niemcy, Austria, Słowenia, na wypadek gdyby granice Czech i Słowacji miały się otworzyć ciut później.

   Odpowiedz
   • 7 marca, 2021 o 7:43 pm
    Permalink

    No i fajnie. Jakbyś jeszcze punkt 1 wdrożył to byłoby super.

    Odpowiedz
  • 4 czerwca, 2020 o 7:28 am
   Permalink

   Trasa nr 4 przez Niemcy jest na końcu 🙂

   Odpowiedz
 • 22 czerwca, 2020 o 6:06 am
  Permalink

  Wybierając początek trasy całkowicie pominięto miasta z pomorza Zachodniego. Można dodać przynajmniej Szczecin to już jest jakiś odnośnik. I w Austri oprócz winiet dochodzą dodatkowe płatne odcinki za np tunele.

  Odpowiedz
  • 23 czerwca, 2020 o 10:25 am
   Permalink

   Szczecin już dodany. Był wcześniej, ale najwidoczniej przy migracji danych musiał się skasować. Na trasie z Niemiec przez Austrię rzeczywiście mamy na A9 dwa dodatkowo płatne tunele, które już dodane do kalkulacji.

   Odpowiedz
   • 27 czerwca, 2020 o 6:22 pm
    Permalink

    Z Niemiec jadąc przez Salzburg i Vilach A10 też 2 tunele

    Odpowiedz
 • 7 lipca, 2020 o 2:13 pm
  Permalink

  Super kalkulator. Od trzech dni wyliczam, kalkuluję sto dwadzieścia trzy warianty a tu proszę – GOTOWIEC. Wiadomo, że dobrze jest dodać 10-15% bo ceny się zmieniają. Ale jak wydamy mniej to zostanie na lody, a ewentualna różnica wyliczenia przy całym koszcie wyjazdu ( Szczecin – Korčula, 5 os. 2 tyg. + łódź na 1 tydz. = 16 tyś + wyżywienie i atrakcje) to zaledwie 2,5%. Gratuluję i dziękuję autorowi.

  Odpowiedz
 • 24 lipca, 2020 o 8:49 am
  Permalink

  Trasa nie uwzględniona to Czechy Austria Węgry Chorwacja ze względu na sytuację na granicy Słowenia- Chorwacja i okazywanie dowodów czas przejazdu i kilometry prawie identyczne więc warte uwagi

  Odpowiedz
 • 27 lipca, 2020 o 8:25 pm
  Permalink

  To czego szukam od paru dni liczę i liczę, a tu proszę, dla mnie jest jasne i klarowne wielki szacun za pomysłowość

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia, 2020 o 5:11 am
  Permalink

  Witam. Super kalkulator! Bardzo dziękuję za niego. Jadę 1 szy raz. Mam pytania 3:
  – Czy jadąc trasą: Czechy – Słowacja- Węgry muszę wykupować winietę na ten krótki odcinek w Słowacji?
  – jak płaci się opłaty drogowe na Chorwacji? Bramki i Kunami, czy winieta?
  – czy autem na wyspę Pag dostanę się tylko przez Paski most, czy też ten prom ma możliwość wjechania autem?
  Z góry dziękuję za informacje! Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 23 sierpnia, 2020 o 6:35 am
   Permalink

   Witam, tam leci od strony Brna na Bratysławę autostrada więc z winietą. W Chorwacji obowiązuje system opłat za autostrady analogiczny do naszego, czyli płacimy na bramkach. Można płacić kunami, euro, bądź kartą. Na prom Prizna -Zigljen możemy wjechać autem, osoba dorosła 17HRK, dziecko 3-12 8,50HRK, zaś auto od 96HRK wzwyż.

   Odpowiedz
 • 27 czerwca, 2021 o 8:35 am
  Permalink

  Nieaktualne info, lub niesprecyzowane co do winiety na Węgry. Wg. Węgierskiej strony ich tygodniowa winieta ważna jest faktycznie 10 dni

  Odpowiedz
  • 15 lipca, 2021 o 11:48 am
   Permalink

   racja, Węgry mają dość specyficzne nazewnictwo jest to winieta tygodniowa, ale ważna 10dni,

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook