Kalkulator – koszt dojazdu do Chorwacji

ostatnia aktualizacja:

O kalkulacji – kalkulator kosztu dojazdu do Chorwacji.


Kalkulator koszt dojazdu nie uwzględnia opłat autostradowych w Polsce. Kalkulacja nie jest podstawą do wyceny usług. Kalkulator koszt dojazdu do Chorwacji podaje wartości czysto orientacyjne. Podane ceny winiet oraz kosztów dojazdu użyte w kalkulacji zostały przedstawione w złotych według wyceny po kursie 1€ =4,40zł, 1Kč=0,17zł oraz 1Ft=0,013zł, zaś 1HRK=0,57zł w związku z czym mogą się różnić od cen podanych w walutach krajowych.

Uwaga! Kalkulator w kalkulacji uwzględnia obniżone stawki za przejazd chorwackimi autostradami od 16.09.2019 do 14.06.2020 (tj. poza sezonem)

Kalkulator koszt dojazdu do Chorwacji
trasa na Chorwację

Kalkulacja ma charakter czysto orientacyjny. W celu określenia szczegółowych kosztów przejazdu autostradami w Chorwacji zaleca się korzystanie ze stron hak.hr oraz zarządcy autostrady. Kalkulacja nie uwzględnia opłat wynikających z dodatkowo płatnego przejazdu mostem czy tunelem w Chorwacji. Trasa Nr1 prowadzi przez Czechy, Austrię i Słowenię, Nr2 przez Czechy, Słowację i Węgry, zaś Nr3 przez Słowację i Węgry. Kalkulacja dla pojazdu dyliżans ma charakter czysto hipotetyczny i nie uwzględnia ograniczeń wynikających z użytkowania dróg publicznych oraz obowiązujących przepisów. Kalkulator koszt dojazdu do Chorwacji, ma pomóc określić przykładowy koszt wyjazdu nad Adriatyk.

O trasie.

Jak wiadomo koszt dojazdu w trasie do Chorwacji może być względny, gdyż w znacznej mierze zależy od wielu czynników. Przy doborze trasy wybraliśmy najszybszą wskazaną trasę prowadzącą przez każdy z wariantów tras. Osobiście uważamy ,że trasa Czechy, Austria, Słowenia jest bardzo malownicza. Lubimy poniekąd też akurat tą trasę ponieważ przez jej sporą część jedziemy dobrej jakości drogami ekspresowymi i autostradami. Trasa jest dość urozmaicona, gdyż w części od południowej Austrii przez Słowenię autostrada prowadzi malowniczymi terenami wyżynno-górskim. Trasa autostradowa prowadząca przez Słowenię jest dość „charakterystyczna”, ponieważ co jakiś czas na trasie pojawiają się stare-nieczynne stacje poboru opłat.

Przejazd przez stare punkty poboru opłat jest odrobinę uciążliwy, gdyż łączy się z koniecznością redukcji prędkości. Kalkulator koszt dojazdu do Chorwacji dla Trasy Nr1 przyjmuje w kalkulacji trasę wiodącą obrzeżami Wiednia. Kierując się na Istrię właściwie jedyną rozsądną trasą jest trasa wiodąca przez Słowenię. Między Brnem w Czechach a terenem przygranicznym w Austrii nie jedziemy autostradą, zaś po przejechaniu kawałka po austriackiej stronie zaczyna się autostrada A5. W dalszej kolejności mijamy Wiedeń, jedziemy na Graz po czym odbijamy na Słowenię.

Zobacz:

Istria top 10 najciekawszych miejsc.

Dalmacja top 5 miast w, których kręcono serial Gra o Tron.

Wenecja z Istrii, jak dojechać do Wenecji z Chorwacji.

Arena gladiatorów w starożytnej Puli na Istrii.

Top 10 najpiękniejszych piaszczystych i kamienistych plaż Chorwacji.

7 najlepszych wysp Chorwacji

Polub nas:

3 myśli na “Kalkulator – koszt dojazdu do Chorwacji”

  1. Dzięki za opracowanie kalkulatora! Można by jeszcze dopracować dwie rzeczy: uwzględnić że w Chorwacji obowiązuje już euro i druga – w formularzu dorobić miejsce na wpisanie średniego spalania pojazdu. W dzisiejszych czasach mocno się one różnią, dla osobówek jest to od 4 do nawet 11 litrów na 100 km.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *