Top 10 atrakcje dla dzieci nad morzem, Pomorskie, Gdańsk, Bałtyk.

1. ZOO w Gdańsku – 1/10 top atrakcje nad Bałtykiem,

top atrakcje pomorskie
ZOO w Gdańsku, wybieg dla słoni

Nasze zestawienie pomorskie top atrakcje dla dzieci, otwiera Gdański Ogród Zoologiczny, ponieważ obok wrocławskiego ZOO, jest to jeden z najlepszych tego typu obiektów w kraju. Gdańskie ZOO jest największym pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce, gdyż obejmuje potężny obszar ponad 123 ha. Gdańskie ZOO ze względu na swe gabaryty jest atrakcją na, której zwiedzanie najlepiej poświęcić cały dzień.

top atrakcje dla dzieci pomorskie
młode lwiątka w „grocie lwów” w gdańskim ZOO

Ponadto do głównych atrakcji gdańskiego ogrodu zoologicznego należą nowoczesny wybieg dla lwów z tzw „Lwia Grota”, pawilon żyraf i surykatek, małpiarnie, pawilon słoni, pawilon tygrysów i wiele, wiele innych. Po drugie z racji sporego obszaru do zwiedzania zalecamy dla mniejszych dzieci zabrać wózek, alternatywnie można na miejscu wypożyczyć wózek drewniany, bądź skorzystać z kolejki jeżdżącej po ZOO. Na terenie ZOO dostępne są bezpłatne toalety.

pomorskie parki rozrywki
wybieg dla lwów w gdańskim ogrodzie zoologicznym

Gdański Ogród Zoologiczny jest obiektem czynnym cały rok, w sezonie od maja do września w godzinach od 09:00-19:00, zaś koszt biletów to 30zł normalny, 25zł ulgowy. Bilety można nabyć zarówno w kasie, automacie jak i online. Do gdańskiego ogrodu zoologicznego można dojechać autobusem komunikacji miejskiej, bądź własnym autem – przed ZOO jest spory parking. Więcej informacji przede wszystkim na oficjalnej stronie Gdańskiego ZOO, www.zoo.gda.pl.


2. Aquapark Reda (z rekinami) – 2/10 top atrakcje nad Bałtykiem,

Aquapark Reda potocznie jest znany też jako aquapark z rekinami, ponieważ można zjechać podwodnym tunelem, który prowadzi przez basen z żywymi rekinami. Jest to przede wszystkim duży obiekt, z masą fajnych zjeżdżalni, wulkanem, wioską w, której można spędzić noc oraz dziką rzeką z prawdziwego zdarzenia. Całość wodnego parku rozrywki porośnięta jest przez liczne palmy, które dodają zaś miejscu tropikalnego klimatu. Dla mniejszych dzieci jest bardzo fajny brodzik z dużym statkiem pirackim i znacznie cieplejszą wodą. Atutem strefy dla mniejszych dzieci jest postawiony zaraz obok „domek”, toaleta (nie trzeba wracać do szatni). Bilety do Aquaparku Reda można nabyć online na stronie, bądź w kasach. Aquapark Reda jest czynny piątek-sobota od 09:00-23:00, zaś w pozostałe dni od 08:00 do 23:00. Po aktualne informacje zapraszamy przede wszystkim na stronę Aquaparku Reda www.aquaparkreda.pl.

Aquaspinner, zjeżdżalnia obrotowa Aquapark Reda

Ponadto podobno jeszcze w 2019r w Aquaparku Reda ma zostać otwarta jedyna w Europie 27m zjeżdżalnia obrotowa Aquaspinner.


3. SeaPark Sarbsk – 3/10 top atrakcje nad Bałtykiem,

top atrakcje pomorskie SeaPark Sarbsk
SeaPark Sarbsk pokaz fok

Sea Park Sarbsk, jest to przede wszystkim bardzo fajny, tematyczny park w okolicach Łeby, poświęcony tematyce fauny i flory morza. Na teranie parku możemy załapać się na pokazy akrobatyczne uchatek oraz fok, zaś wszystko w bardzo profesjonalnym wydaniu. Na terenie parku, znajdziemy sporo atrakcji dla dzieci takich jak place zabaw, parki zręcznościowe, wrak statku do góry nogami, kolejka, kino 5D i wiele innych.

SeaPark Sarbsk statek z placem zabaw

W miesiącach lipiec-sierpień, kasy parku czynne od 09:00-19:00, zaś w pozostałe miesiące od kwietnia do października od 09:00 do 16:00. Aktualne informacje przede wszystkim na stronie http://www.seapark.pl.


4. Dino Park Malbork – 4/10 top atrakcje nad Bałtykiem,

Dinopark Malbork samolot osaczony przez ruchome dinozaury

Dino Park Malbork, jest to przede wszystkim fajny park, w znacznej mierze ruchomych dinozaurów. Jak nazwa wskazuje park dinozaurów położony jest w mieście w, którym znajduje się legendarna twierdz krzyżacka.

Dinopark Malbork mamuty

Co by tu dużo mówić, jest to jeden z lepszych Dinoparków w jakich byliśmy, gdyż olbrzymia część ulokowanych w lesie stworów jest ruchoma co w połączeniu z rozbitym samolotem i jeepem terenowym daje niesamowity klimat.

Dinopark Malbork plac zabaw

Atrakcja naprawdę godna polecenia, zaś park dinozaurów czynny jest od maja do września. Aktualne informacje przede wszystkim na stronie http://www.dinopark.malbork.pl.


5. Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia – 5/10 top atrakcje nad Bałtykiem,

co zobaczyć pomorskie
Nowa Holandia dmuchawiec lew gigant

Symbolem parku Nowa Holandia w Elblągu, jest wielki dmuchany Lew. Park Nowa Holandia ma do zaoferowania masę fajnych dmuchawców o zróżnicowanym poziomie trudności. Ponadto jest ścieżka edukacyjna wokół jeziora z potworami morskimi.

Nowa Holandia dmuchawce

Można przepłynięcia się tramwajem wodnym, bądź wypożyczenia na terenie parku rower wodny. Park funkcjonuje od maja do września. Aktualne informacje na stronie http://rpr.nowaholandia.pl.

Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia

6. Aquapark Sopot – 6/10 top atrakcje nad Bałtykiem,

top atrakcje pomorskie aquapark Sopot
Aquapark Sopot wodny plac zabaw

Przede wszystkim Aquapark Sopot ma do zaoferowania dziką rzekę wychodzącą na zewnątrz aquaparku, parę zjeżdżalni, podgrzewany basen zewnętrzny oraz basen zewnętrzny z wodny placem zabaw. To co w naszej opinii wyróżnia Aquapark Sopot i czyni go wyjątkowym to baseny zewnętrzne, bo kto nie lubi pływać na świeżym powietrzu. Oprócz tego położenie jest też istotne, gdyż aquapark znajduje się w legendarnym trójmiejskim kurorcie, blisko morza. Aktualne informacje na temat aquaparku można znaleźć na stronie http://www.aquaparksopot.pl.


7. CEPR Szymbark – 7/10 top atrakcje nad Bałtykiem,

Szymbark dom do góry nogami

Pod tajemniczą nazwą CEPR, w centrum Kaszub kryje się przede wszystkim Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Jest to miejsce godne polecenia, gdyż to właśnie tam możemy zobaczyć najdłuższą deskę świata, pierwszy dom do góry nogami, największy koncertujący fortepian świata, zobaczyć dom sybiraka czy też odwiedzić Kaszubski Świat Bajek. Na końcu warto zakupić świeżo wypiekany chleb z miejscowej piekarni, bądź skosztować lokalnych wędlin. W pobliżu jest ponadto wieża widokowa Wieżyca z, której można podziwiać panoramę Kaszub. Aktualne informacje znajdziecie przede wszystkim na stronie https://cepr.pl.

CEPR Szymbark Kaszubkski Świat Bajek

W sezonie zimowym okolica przede wszystkim funkcjonuje jako regionalny kurort narciarski. Ponadto po drodze z Gdańska w miejscowości Babi Dół znajduje się restauracja Schabowy Raz, po kuchennych rewolucjach Magdy Gessler.


8. Plaże w Brzeźnie i Jelitkowie – 8/10 top atrakcje nad Bałtykiem,

plac zabaw na plaży w Gdańsku Jelitkowie

Na plażach w Gdańsku Brzeźnie oraz w Jelitkowie mamy do dyspozycji dwa bardzo fajne place zabaw dla dzieci – top atrakcje Pomorskie. Ponadto naszym ulubionym miejscem plażowania w Gdańsku Jelitkowie jest tzw. „rzeczka”, czyli ujście potoku Oliwskiego do zatoki.

plac zabaw na plaży w Gdańsku Brzeźnie

Więcej informacji na temat trómiejskich kąpielisk można znaleźć na stronie https://kapieliskagdansk.pl.


9. Mega Park Grudziądz – 9/10 top atrakcje nad Bałtykiem,

top atrakcje pomorskie Mega Park
pokazy westernowe w Mega Park Grudziądz

Może nie jest to już Pomorskie, ale są tu top atrakcje dla wielbicieli dzikiego zachodu – MegaPark Grudziądz. W parku zgodnie z obowiązującym programem są ponadto pokazy westernowe, mini zoo, dinozaury i trochę atrakcji dla najmłodszych. Przede wszystkim fajne miejsce, polecamy. Park jest czynny od kwietnia do września. Aktualne informacje na stronie http://www.mega-park.pl.

10. Loopy’s World Gdańsk – 10/10 top atrakcje nad Bałtykiem,

top atrakcje pomorskie
Loopy’s World Gdańsk

Ostatnia z top atrakcje Pomorskie jest szczególnie cenna, gdy pogoda nie dopisuje, gdyż jest to całoroczny park rozrywki w całości pod dachem.

top atrakcje pomorskie loopys world
Loopy’s World w Gdańsku

W środku znajdziemy ponadto wszystko co pozwoli w pełni wyszaleć się naszym dzieciom, 3000m2 powierzchni zabawowej, a w tym zjeżdżalnie, trampoliny, tunele i wiele innych. Aktualne informacje na oficjalnej stronie, czyli https://loopys.pl/gdansk/.

Zobacz też:

Zatoka Gdańska – bezludne plaże nad Bałtykiem.

Zobacz:

Chorwacja czy Bałtyk.

One thought on “Top 10 atrakcje dla dzieci nad morzem, Pomorskie, Gdańsk, Bałtyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook