Gdzie nad Bałtyk – duże, szerokie, ciche plaże – zatoka Gdańska.

1. Plaża Mikoszewo – gdzie nad Bałtyk,

na wstępie…

Gdzie nad Bałtyk? Dla wielbicieli cieplejszego morza, proponuję odwiedziny nad Zatoką Gdańską, gdyż temperatura wody potrafi tu być wyższa w stosunku do otwartego akwenu.

Mikoszewo plaża, gdzie nad Bałtyk
Mikoszewo, czyli spory kawał plaży

Generalnie plaże na odcinku półwysep Rewa – wyspa Sobieszewska – Kąty Rybackie, polecam przede wszystkim osobom , które lubią wyższe temperatury powietrza. Półwysep Helski, poza niezwykłym kształtem, fajnymi plażami jest miejscem w, którym często temperatura powietrza jest znacząco niższa w stosunku do plaż zlokalizowanych w południowej części Zatoki Gdańskiej.

Mikoszewo plan plaż

Plaża w Mikoszewie, zlokalizowana jest na wschód od wyspy Sobieszewskiej. Jadąc od strony Gdańska do plaży dojedziemy trasą S7 oraz lokalnymi drogami w jakieś 40min, zaś od strony wyspy Sobieszewskiej kursuje prom.

Mikoszewo, wejście na plażę

Mikoszewo jest to przede wszystkim niewielka nadmorska wieś na wschód od Jantaru. Ponadto na miejscu znajduje się leśny parking, stąd chwila moment i jesteśmy na plaży. Byliśmy w ciepłą, słoneczną niedzielę i mimo sporej ilości samochodów nie było specjalnie widać ludzi na plaży.

Mikoszewo bezludne plaże, na uboczu, ustronna
Mikoszewo, czyli prawie bezludna plaża

Mogło być to podyktowane tym, że plaża jest po prostu duża i się ludzie rozeszli, lub tym, że otaczające plaże lasy maja sporo pięknych ścieżek trekingowych, czyli poszli na spacer lub rower. Mniejsza z tym, gdyż przestrzeni było sporo, a to jest najważniejsze. Sezon kąpielowy na plaży jest w okresie od 27.06.2020 – 31.08.2020.

2. Plaża Orle – Wyspa Sobieszewska – gdzie nad Bałtyk

czyli jedziemy na wyspę…

Wyspa Sobieszewska znajduje się na południowy-wschód od Gdańska i jak sama nazwa wskazuje jest wyspą. Na wyspę Sobieszewską dojedziemy od strony Sobieszewa podnoszonym mostem, zaś od strony Świbna kursuje prom. Dawniej na wyspę była przeprawa pontonowa, zaś od 10.11.2018r mamy nowy most podnoszony.

Plaża Ole, gdzie nad Bałtyk
Plaża Orle, wyspa Sobieszewska, przygotowania do sezonu

Ponadto na zachodzie wyspy mamy rezerwat przyrody Ptasi Raj. Wzdłuż plaż ciągnie się piękny las z licznymi ścieżkami trekingowymi. Przy kąpielisku morskim Orle, znajduje się parking leśny, zaś na terenie pobliskiego hotelu Orle znajduje się płatny parking.

plaża Orle na wyspie Sobieszewskiej
Plaża Orle, prawie bezludna

Generalnie cała okolica porośnięta jest przez lasy. Plaża jest dość rozległa i szeroka, tak, że pomieści sporą ilość plażujących osób i z miejscem nie powinno być problemu. Generalnie mieszkańcy Gdańska plażują głównie na plażach w Sopocie, Jelitkowie, Brzeźnie i Stogach do, których mają po prostu bliżej.

bezludne plaże Orle, ustronna, na uboczu
Plaże na wyspie Sobieszewskiej są długie i szerokie, czyli idealne do plażowania

Na wyspę Sobieszewską jest to już wycieczka, więc i mniej osób odwiedza, stąd większa kameralność co w połączeniu z wielkością daje dużo wolnej przestrzeni do plażowania. Sezon kąpielowy na plaży jest w okresie od 27.06.2020 – 31.08.2020, zaś jakość wody doskonała. Ponadto kąpielisko Sobieszewo oraz Orle uhonorowano prestiżową Błękitną Flaga.

3. Plaża – półwysep Rewa – polski Zlatni Rat – raj kitesurferów

Półwysep Rewa dla wielu osób trochę kojarzy się z półwyspem Zlatni Rat. Za sprawą występującego płytkiego szelfu idąc w poprzek zatoki (z drobną przerwą) da się dojść do półwyspu Helskiego.

półwysep Rewa, gdzie nad Bałtyk
półwysep w Rewie, czyli polski Zlatni Rat

W sierpniu mamy doroczny „Marsz Śledzia” z Rewy, w poprzek przez zatokę do Kuźnic. Ponadto marsz posiada rekord Polski za największa ilość osób w kamizelkach ratunkowych i asekuracyjnych.

Rewa plaża, gdzie nad Bałtyk
plaża w Rewie

Ale wróćmy do plaży w Rewie, gdyż to jej tyczy się wpis. Plaża a właściwie półwysep, jest mekką dla wszelakiej maści kite surferów, więc trzeba z nimi dzielić przestrzeń.

gdzie nad Bałtyk
plaża w Rewie, czyli raj kitesurferów

Na miejscu parkingi w większości są płatne, zaś na południe od półwyspu mamy Rezerwat Przyrody Mechelińskie Łąki.

Plaża w rewie oraz pobliskie Mechelinki

Ponadto poza samym półwyspem występuje długi ciąg plaży, tak, że każdy się tam bez problemu zmieści.

gdzie nad Bałtyk

Sezon kąpielowy na plaży jest w okresie od 01.07.2020 – 31.08.2020.

Zobacz, też:

Top 10 Atrakcji, dla dzieci w województwie Pomorskim.

Bałtyk pogoda lipiec, sierpień.

kalkulator tro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook