Istria piaszczyste plaże, top 5 najlepszych piaszczystych plaż Istrii.

Istria piaszczyste plaże, Bijeca w Medulin
Bijeca w Medulin

1. Bijeca w mieście Medulin – najlepsza piaszczysta plaża półwyspu Istria.

Medulin marina, piaszczyste plaże
marina w Medulin

Piaszczyste plaże w Chorwacji nie należą do najczęstszych widoków, ponieważ ze względu na charakter regionu dominują plaże kamieniste i żwirowe. Nie znaczy to jednak, że piaszczyste plaże na półwyspie Istria nie występują, gdyż mogę potwierdzić, że są i puki co raczej nie znikną.

Bijeca, Istria piaszczyste plaże
plaża Bijeca, czyli top piaszczyste plaże Istrii

Zestawienie top piaszczyste plaże na półwyspie Istria otwiera plaża Bijeca w mieście Medulin. Bijeca jest to sporej wielkości piaszczysta plaża, z łagodnym zejściem do morza, czyli idealna dla rodzin.

Medulin wiatraki
w Medulin ponadto możemy spotkać historyczne wiatraki

Ponadto miejscowość Medulin posiada szeroką ofertę gastronomiczno-usługową, w pobliżu znajduje się sporej wielkości kemping. Plaża Bijeca jest szeroka i długa na ponad 1km, czyli jest w stanie pomieścić sporą ilość spragnionych słońca plażowiczów.

Medulin plan

Na plaży Bijeca ponadto możemy spotkać pływający park rozrywki, czy zjeżdżalnię wodną. Przy plaży znajdują się także prysznice, przebieralnie oraz toalety.

2. Piaszczysta plaża w pobliżu laguny Stella Maris w Umag, Istria.

plaża w Umag

W pobliży laguny Stella Maris w Umag, w otoczeniu boisk do gry w siatkówkę plażową, znajduje się bardzo fajna piaszczysta plaża. Plaża w mieście Umag posiada łągodne zejście do morza, czyli jest bardzo fajną opcją dla rodzin.

Umag, Istria piaszczyste plaże
piaszczysta plaża w Umag

Ponadto w pobliżu plaży znajduje się zaplecze gastronomiczne, oraz fajna knajpka otoczona malowniczymi palmami. W pobliżu plaży przejeżdża ciuchcia turystyczna, kursująca pomiędzy Katoro a centrum Umag. Plaża ponadto znajduje się w pobliżu stadionu ATP w Umag.

Umag, Stella Maris, piaszczyste plaże
plaża przy kompleksie Stella Maris w Umag, czyli piaszczyste plaże Istrii

3. Val marea sandy family beach, piaszczysta plaża w pobliżu Poreč, Istria.

Val marea sandy family beach w pobliżu Poreč, należy do naszego zestawienia top najlepsze piaszczyste plaże półwyspu Istria. Plaża mieści się w klimatycznej zatoczce, obok kompleksu Valamar Collection Marea Suits.

4. Piaszczysta plaża Mali Portić Beach w pobliżu miasta Premantura na półwyspie Kamenjak, Istria – piaszczyste plaże.

półwysep Kamenjak

Piaszczysta plaża Mali Portić Beach jest fajną opcją dla osób odwiedzających półwysep Kamenjak, czyli południowy cypel półwyspu Istria. Półwysep Kamejak znany jest za sprawą dziewiczych plaż, oraz brudnych aut, gdyż dominują tam nieutwardzone drogi.

5. Zambratija beach, piaszczysta plaża w miejscowości Zambratija na północ od Umag, Istria – piaszczyste plaże.

Na północ od Umag w miejscowości Zambratija znajduje się bardzo fajna piaszczysta plaża. W pobliżu plaży znajduje się zaplecze gastronomiczno-usługowe oraz parking.

Zobacz:

Top 10 piaszczystych i kamienistych plaż Chorwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook