7 najlepszych wysp Chorwacji – piaszczyste plaże Kvarneru i Dalmacji!

ostatnia aktualizacja:

7 najlepszych wysp Chorwacji
Chorwacja wyspy

1. Wyspa Krk – dojazd mostem

Krk jest przede wszystkim, największą wyspą Chorwacji, należy naszym zdaniem do 7 najlepszych wysp Chorwacji. Ponadto z Polski jest najbliżej położoną chorwacka wyspa, co nie jest bez znaczenia jeśli idzie o sporą popularność wśród rodaków. Wyspa Krk łączy się z kontynentem mostem, co znacznie poprawia dojazd. Po drugie zwiększona mobilność związana z łączącym wyspę mostem daje większe pole do popisu jeśli idzie o zwiedzanie części kontynentalnej Chorwacji. Wyspa Krk słynie przede wszystkim z klimatycznej miejscowości Baska i znajdującej się w jej pobliżu 2km plaży Vela. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do naszego wpisu o wyspie Krk i jej fenomenalnych plażach.

wyspa Vis
wyspa Krk - widok z plaży Vela w miejscowości Baška
wyspa Krk – widok z plaży Vela w miejscowości Baška

2. Wyspa Pag – dojazd mostem

Pag podobnie zaś jak wyspa Krk, łączy się mostem z kontynentalną częścią Chorwacji. Jak już ponadto wspominaliśmy jest to niezwykłe ułatwienie dla osób ceniących sobie mobilność. Wyspę Pag przede wszystkim ze względu na swój pustynny krajobraz, obwołano księżycową wyspą. Pag ma do zaoferowania odwiedzającym najdłuższą linię brzegową spośród chorwackich wysp. Po drugie wyspa Pag znana jest jako jedna z mających największą ilość godzin słonecznych w ciagu roku, co uszczęśliwi wielbicieli pięknej opalenizny.  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam do wpisu o pustynnej wyspie Pag.

wyspa Pag
7 najlepszych wysp Chorwacji, wyspa Rab
wyspa Pag, twierdza

3. Wyspa Korčula

Korčula znana jest przede wszystkim jako wyspa Marco Polo. Peła zieleni wyspa jest ponadto domem dla licznych gajów i winnic. Stolicę wyspy o takiej samej nazwie Korčula, nazywają małym Dubrownikiem. Wyspa jest wspaniałą opcją na wakacyjzny wypoczynek. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam do wpisu o wyspie Korčula.

7 najlepszych wysp Chorwacji, piaszczyste plaże
7 najlepszych wysp Chorwacji, Wyspa Korcula
stolica wyspy Korčula

4. Wyspa Rab

Rab to przede wszystkim wspaniałe piaszczyste plaże pokroju Paradise Beach oraz Sahara Beach. Piaszczyste plaże nie często dominują w kraiobrazie chorwackiego Adriatyku, stąd ich dostatek na wyspie z pewnością będzie dla wielu sporym atutem. Wyspa Rab jest pełna różnorodności, gdyż w jej wschodniej części dominują krajobrazy iście pustynne, zaś zachodnia część skompana jest w bujnej zieleni. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszam do wpisu o wyspie Rab.

wyspa Rab

5. Wyspa Brač

Brać znana jest przede wszystki z legendarnej plaży Zlatni Rat, znanej z licznych pocztówek o Chorwacji. Plaża Zlatni Rat, jest to unikat na skalę światową, gdyż znajduje się pod kątem prostym do linii brzegowej. Ponadto wyspa Brać jest najwięksżą wyspą Dalmacji. W przypadku jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszam do wpisu o wyspie Brać.

miasto Milna, wyspa Brač

6. Wyspa Hvar

Hvar znana jest przede wszystkim jako lawendowa wyspa. Potoczną nazwę zawdzięcza zaś, bogato występującej na wyspie lawendzie. Wyspa Hvar ma do zaoferowania dla wielbicieli mocnych emocji, przejazd wąskim, drążonym tunelem wiodącym przez środek góry. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej zapraszam do wpisu o wyspie Hvar.

7 najlepszych wysp Chorwacji Hvar
wyspa Hvar, misto Hvar

7. Wyspa Vis

Vis wysunięta daleko od lądu, w ostatnich latach była przede wszystkim znana z Hoolywoodskich produkcji typu „Mamma Mia 2”. Ponadto wyspa ma w sobie sporo uroku i naszym zdaniem zalicza się do 7 najlepszych wysp Chorwacji. Na szczególną uwagę zasługuje malownicza przybżeżna miejscowość o nazwie Komiza. W przypadku jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do wpisu o wyspie Vis.

7 najlepszych wysp Chorwacji Vis
wyspa Vis
Polub nas:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *