Wyspa Hvar lawendowa wyspa Chorwacji, co musisz zobaczyć, atrakcje!

ostatnia aktualizacja:

wyspa Hvar
wyspa Hvar co warto zobaczyć

O wyspie Hvar, co zonaczyć.

Skoro była Wyspa Brač, była Korčula to jak mogłoby nie być w gronie 7 najlepszych wysp Chorwacji, lawendowej wyspy Hvar. Wyspa Hvar, przede wszystkim szeroko znana jest za sprawą, licznie występującej na niej lawendy. Stolica wyspy posiada wyjątkowo ładną małą starówkę, port oraz jeden z najstarszych teatrów w Europie. Ponad miastem Hvar góruje fort z, którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na archipelag wysp Paklińskich.

Wyspa Hvar stolica
miasto Hvar, widok z hiszpańskiego fortu na port oraz wyspy Paklińskie

Poza miastem Hvar na wyspie warte zobaczenia są miasta Stari Grad oraz Jelsa, gdyż podobnie mają do zaoferowania wspaniały wyspiarski klimat i ciekawą architekturę. Dla kierowców (oraz pasażerów) o mocnych nerwach istnieje możliwość przejazdu autem przez wydrążony tunel Pitve – Zavala. Przejażdżka mrozi krew w żyłach, gdyż tunel liczy 1,4 km i jest bardzo wąski.

Wyspa Hvar co zobaczyć fort
miasto Hvar, co musimy zobaczyć – widok na fort

Na północnym wschodzie wyspy Hvar zlokalizowana jest bardzo fajna piaszczysta plaża Mlaska. Plaża ze względu na swój piaszczysty charakter, łagodne dno oraz znajdujące się w pobliżu drzewa, jest fajnym miejscem dla rodzin.

wyspa Hvar co zobaczyć
miasto Sucuraj na wschodzie wyspy Hvar

5 powodów aby odwiedzić wyspę Hvar:

  1. Hvar znana jest jako lawendowa wyspa, gdyż jednym z głównych źródeł jej dochodu jest porastająca wyspę lawenda,
  2. Stolicą wyspy Hvar jest malownicze miasto Hvar z mega klimatyczną starówką, portem, jednym z najstarszych teatrów w Europie oraz górującym nad miastem fortem,
  3. Na wyspie znajdują się klimatyczne, warte odwiedzenia miasta takie jak Stari Grad i Jelsa,
  4. Niezwykłą atrakcją jest przejazd mierzącym 1,4 km tunelem Pitve – Zavala (tylko dla wprawnych kierowców o mocnych nerwach),
  5. Wartym rozważenia jest możliwość odwiedzenia niezwykle urokliwej wyspy Šćedro.
miasto Sutivan, na północnym zachodzie wyspy Hvar

Czemu warto jechać na wyspę Hvar, aby poczuć zniewalający klimat wyspiarskiego świata i lawendy. Ponadto wyspa Hvar to piękne stare miasto Hvar oraz miasta Stari Grad i Jelsa. Nad miastem Hvar, góruje fort z, którego rozpościera się panorama starego miasta i wysp Paklińskich. Przede wszystkim sporo osób odwiedza wyspę Hvar dla tego niezwykłego klimatu. Przepyszna, lokalna kuchnia oraz piękne widoki stanowią dla podróżujących ofertę nie do odrzucenia. Dopełnieniem oferty kulturalnej wyspy Hvar, jest ponadto jeden z najstarszych teatrów w Europie.

Polub nas:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *