Wyspa Korčula, piaszczyste plaże, atrakcje, co zobaczyć – Marco Polo.

ostatnia aktualizacja:

panorama miasta Korčula - 7 najlepszych wysp Chorwacji - piaszczyste plaże wysp Kvarneru i Dalmacji
panorama miasta Korčula

1. O wyspie Korčula.

Wyspa Korčula, aby ją odwiedzić niezbędna będzie podróży promem. Miasto Korčula często przyrównywane jest do Dubrownika, ze względu na piękną architekturę. Starówka Korčuli ma do zaoferowania szeroką paletę zabytków, począwszy od Klasztoru Wszystkich Świętych, przez Katedrę św. Marka, po port oraz Ratusz na rynku miejskim. Ciekawymi atrakcjami są ponadto dom legendarnego podróżnika Marco Polo oraz pałac Arneri. Nad starówką górują baszty Balbi i Barbario. Na wyspie ponadto warto odwiedzić miasta Vela Luka i Smokvica. Korčula całkiem zasłużenie znajduje się w gronie 7 najlepszych wysp Chorwacji.

Korčula
miasto Korčula

2. 6 powodów aby odwiedzić wyspę Korčula:

  1. Stolicą wyspy Korčula jest miasto Korčula, zwane potocznie małym Dubrownikiem, odwiedzający będą zachwyceni otoczonym murami obronnymi pięknym starym miastem.
  2.  Korčula jest jedną z bardziej zielonych wysp Adriatyku, gdyż cieszy się wspaniałą roślinnością śródziemnomorską, można spotkać tam liczne gaje oliwne oraz drzewa cytrusowe,
  3. Podobno na Korčuli urodził się znany podróżnik Marco Polo, jedną z atrakcji Korčuli jest dom Marco Polo,
  4. Korčula jest wyspą wina, gdyż łagodne zbocza oraz spore nasłonecznienie sprzyjają prowadzeniu winnic.
  5. W sezonie można liczyć na ciekawe wydarzenia kulturalne, przedstawienia i inscenizacje w tym legendarny taniec z mieczami.
  6. Korčula to też liczne plaże od piaszczystych po kamieniste;
Marco Polo, miasto Korčula

Wyspa Korčula, to przede wszystkim doskonałe miejsce do spędzenia wolnego czasu ze względu na bujną roślinność oraz cudowne widoki. Korčula jako wyspa zyskała przede wszystkim przydomek, jednej z najbardziej zielonych wysp Adriatyku.

prom Korčula

Ponadto wyspa Korčula to także wspaniałe zabytki i architektura, za sprawą malowniczej stolicy wyspy. Podobno wyspa Korčula była domem dla znanego podróżnika Marco Polo. Wyspa posiada świetnią kuchnię, co w połączeniu ze wspaniałym miejscowym winem, może dać ucztą dla najbardziej wybrednych smakoszy. Wyspa Korčula to fantastyczne miejsce na urlop, zaś jej różnorodność nie pozwoli nam się nudzić.

Wyspa Korčula
stolica wyspy Korčula

3. Korčua, piaszczyste plaże.

Przebywając na Korčuli możemy odwiedzić piaszczystą plażę Vela Pržina, zlokalizowaną na południowym – wschodzie wyspy, nieopodal miasteczka Lumbarda oraz oddaloną o kilkaset metrów na północnym brzegu, piaszczystą plażę Bilin žal. Piaszczysta plaża Bilin žal jest szczególnie popularna wśród rodzin z dziećmi.

Polub nas:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *