Wyspa Rab, najpiękniejsze piaszczyste plaże, co warto zobaczyć?

ostatnia aktualizacja:

wyspa Rab - 7 najlepszych wysp Chorwacji - piaszczyste plaże wysp Kvarneru i Dalmacji
wyspa Rab, co musimy zobaczyć

O wyspie Rab, co zobaczyć.

Wyspa Rab przede wszystkim łączy bujną śródziemnomorską roślinność na zachodzie, z surowym skalistym obliczem wschodniej części wyspy. Stolica wyspy miasto Rab ma fantastyczne tarasy z panoramą na morze. Plaża Paradise Beach w północno wschodniej części wyspy, jest ponadto w naszej opinii, najlepszą piaszczystą plażą w Chorwacji. Plaża, jest dość duża i ma świetne zaplecze usługowe.

wyspa Rab, co warto zobaczyć

5 powodów aby udać się na wyspę Rab:

  1. Na wyspę Rab warto jechać ze względu na wspaniałe piaszczyste plaże, w tym legendarną Paradise Beach zlokalizowaną na pierwszym miejscu naszego rankingu najładniejszych plaż Chorwacji oraz znajdujące się w sąsiedztwie plaże Lopar oraz Sahara Beach,
  2. Rab jest dość różnorodną wyspą, gdyż we wschodniej części wyspy dominuje surowy, skalisty krajobraz zaś zachodnia część wyspy skąpana jest w soczystej, śródziemnomorskiej zieleni.
  3. Stolicą wyspy Rab jest malownicze miasteczko o nazwie Rab, założone za czasów Cesarza Oktawiana Augusta.
  4. Rab to fantastyczne miejsce do uprawiania wszelakiej maści sportów wodnych w tym do nurkowania.
  5. Warto odwiedzić park Komrčar, gdyż jest jednym z najpiękniejszy leśnych parków Kvarneru.
wyspa Rab
wyspa Rab

Na północy wyspy w okolicy miejscowości Lopar spotkać możemy fantastyczne piaszczyste plaże Paradise Beach, Sahara Beach czy plaża Lopar.

Wyspa Rab, stolica
Rab, stolica wyspy

Reasumując wyspa Rab to fajne miejsce dla rodzin z dziećmi ze względu na fantastyczne piaszczyste plaże w północnej części wyspy. Na wielbicieli sportów wodnych czeka bogata oferta atrakcji, gdyż Rab ma świetne warunki do uprawiania żeglarstwa, nurkowania czy windsurfingu.

Wyspa Rab, plaże
Rab wybrzeże

Nie ma się co dziwić, że Rab uplasowała się w doborowym towarzystwie 7 najlepszych wysp Chorwacji. Wyspa Rab ma bardzo zróżnicowany krajobraz tak ,że zarówno wielbiciele skalistych wybrzeży jak i lubujący zieleń coś dla siebie znajdą.

Rab, wschodnia część wyspy

W naszej opinii na wyspie Rab można przede wszystkim spędzić masę czasu oddając się urokom piaszczystych plaż. Ponadto w przypadku plaż płytkich, atutem jest mocniej nagrzewająca się woda. Dlaczego polecamy wyspę Rab, ponieważ ma idealne warunki do kąpieli, zwiedzania, czy po prostu błogiego odpoczynku.

Polub nas:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *