Wyspa Rab, piaszczyste plaże, co zobaczyć? Promy, ceny i rozkład 2021!

Chorwacja piaszczyste plaże

O wyspie Rab, co zobaczyć.

Wyspa Rab przede wszystkim łączy w sobie bujną śródziemnomorską roślinność na zachodzie, z surowym skalistym obliczem wschodniej części wyspy. Jeśli idzie o ciekawostki to na wyspie Rab w Arbe, przyszedł na świat św. Maryn, czyli pustelnik i legendarny założyciel obecnej republiki San Marino.

Rab
miasto Rab, na wyspie Rab

Stolica wyspy, czyli miasto Rab posiada fantastyczne tarasy z panoramą na Adriatyk. Aby dostać się na wyspę Rab możemy przepłynąć promem od strony kontynentu (Stinica), bądź promem od strony wyspy Krk.

Wyspa Rab, plan, mapa turysyczna

wyspa Krk – wyspa Rab (Lopar), promy, ceny i rozkład 2021:

Rozkład cennik 2021 ceny (04.06-03.10.2021)
rozkładcennik 2021Bilet Normalny: 37 HKR
Bilet (1-12): 19 HKR
Auto od: 225 HKR

(z kontynentu) Stinica – wyspa Rab, promy, ceny i rozkład 2021:

Rozkładcennik 2021 ceny (01.06-30.09.2021)
rozkładcennik 2021Bilet Normalny: 17 HKR
Bilet (3-12): 7 HKR
Auto od: 100 HKR

Plaża Paradise Beach w północno wschodniej części wyspy, jest ponadto w naszej opinii, najlepszą piaszczystą plażą w Chorwacji. Plaża, jest dość duża i ma świetne zaplecze usługowe. Poza wymienioną plażą w północnej części wyspy, na półwyspie Lopar mamy piaszczystą plażę dla nudystów Sahara Beach, oraz plażę Lopar.

wyspa Rab, czyli co trzeba zobaczyć co warto zobaczyć

5 powodów aby udać się na wyspę Rab:

  1. Na wyspę Rab warto jechać ze względu na wspaniałe piaszczyste plaże, w tym legendarną Paradise Beach zlokalizowaną na pierwszym miejscu naszego rankingu najładniejszych plaż Chorwacji oraz znajdujące się w sąsiedztwie plaże Lopar oraz Sahara Beach,
  2. Rab jest dość różnorodną wyspą, gdyż we wschodniej części wyspy dominuje surowy, skalisty krajobraz, zaś zachodnia część wyspy skąpana jest w soczystej, śródziemnomorskiej zieleni.
  3. Stolicą wyspy Rab jest malownicze miasteczko o nazwie Rab, założone za czasów Cesarza Oktawiana Augusta.
  4. Rab to fantastyczne miejsce do uprawiania wszelakiej maści sportów wodnych.
  5. Warto odwiedzić park Komrčar, gdyż jest jednym z najpiękniejszy leśnych parków Kvarneru.
  6. Jaskinie Medova Buza, czyli Raj dla osób lubiących penetrować podwodne jaskinie.
wyspa Rab
wyspa Rab

Na północy wyspy w okolicy miejscowości Lopar spotkać możemy fantastyczne piaszczyste plaże takie jak Paradise Beach, Sahara Beach, czy plaża Lopar.

wyspa Rab - 7 najlepszych wysp Chorwacji - piaszczyste plaże wysp Kvarneru i Dalmacji
wyspa Rab, czyli co musimy zobaczyć

Na wielbicieli sportów wodnych czeka bogata oferta atrakcji, gdyż Rab ma świetne warunki do uprawiania żeglarstwa, nurkowania czy windsurfingu.

Wyspa Rab, stolica
Rab, czyli stolica wyspy

Reasumując wyspa Rab to fajne miejsce dla rodzin z dziećmi ze względu na fantastyczne, piaszczyste plaże w północnej części wyspy. Jest to rzadkość, gdyż w Chorwacji dominują plaże żwirowe, kamieniste, bądź skaliste.

Wyspa Rab, plaże
Rab wybrzeże

W związku z powyższym, nie ma co się dziwić, że Rab uplasowała się w doborowym towarzystwie 7 najlepszych wysp Chorwacji.

drzewka oliwne na wyspie Rab

Wyspa Rab posiada bardzo zróżnicowany krajobraz tak, że zarówno wielbiciele surowych, skalistych wybrzeży jak i lubujący zieleń coś dla siebie znajdą.

Rab, wschodnia część wyspy, czyli surowe krajobrazy

W naszej opinii na wyspie Rab można przede wszystkim spędzić masę czasu oddając się urokom piaszczystych plaż. Ponadto w przypadku plaż płytkich, atutem jest mocniej nagrzewająca się woda. Dlaczego polecamy wyspę Rab, ponieważ ma idealne warunki do kąpieli, zwiedzania, czy po prostu błogiego odpoczynku.

Źródło: www.jadrolinija.hr, www.rapska-plovidba.hr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook