Wyspa Vis, znana z filmu „Mamma mia 2”, co zobaczyć, piaszczyste plaże.

ostatnia aktualizacja:

O wyspie Vis.

Wyspa Vis mocno zaistniała po światowej produkcji „Mamma Mia 2” w, której przyszło jej w udziale zastąpić grecką wyspę Skopelos. Vis jest stosunkowo daleko położona od lądu, stąd podróż statkiem z kontynentu trwa dość długo. Na szczególną uwagę zasługuje portowe miasteczko Komiža, z klimatyczną zabudową oraz malowniczymi łodziami rybackimi. W Komižie zlokalizowana jest twierdza pamiętająca czasy Wenecjan. Wyspa Vis oferuje odwiedzającym wyspiarski klimat, jednej z najdalej wysuniętych w głąb morza chorwackich wysp.

wyspa Vis
wyspa Vis

5 powodów aby odwiedzić wyspę Vis:

  1. Wyspa Vis znana jest jako plan filmowy dla kultowej produkcji „Mamma Mia 2”,
  2. Stolicą wyspy jest miasto Vis, z urokliwą częścią zabytkową, muzeum archeologicznym oraz fajną promenadą obsadzoną palmami,
  3. Wyspę Vis warto zwiedzić dla malowniczego portowego miasteczka Komiža, z twierdzą powstałą za czasów Wenecjan,
  4. Na wyspie Vis warto odwiedzić plażę Stiniva, która znalazła się w naszym zestawieniu Top 10 najładniejszych plaż Chorwacji,
  5. Przede wszystkim jedną z ciekawszych atrakcji, jest możliwość odwiedzenia błękitnej jaskini znajdującej się na wyspie Biševo;
  6. Ponadto na wyspie Vis warto odwiedzić Zieloną Jaskinię oraz Jaskinię Tito;
  7. Panoramę wyspy Vis warto podziwiać z położonego w centralnej części wyspy, wzgórza Hum;
  8. Warto odwiedzić Zatokę Barjaska, która stanowiła scenerię dla kultowej produkcji „Mamma Mia2”
  9. Dla wielbicieli piaszczystych plaż, na wyspie Vis mamy plażę Milna oraz Plażę Stoncica z latarnią morską na cyplu.
wyspa Vis, mapa turystyczna, plan

Myślę ,że po kultowej hoolywoodskiej produkcji „Mamma mia 2” wyspa Vis przede wszystkim zyskała na popularności. W parze z popularnością niestety idzie, zaś utrata kameralności i klimatu ustronnego miejsca jakim do tej pory była.

wyspa Vis
Vis

Co by nie mówić, ogólnie Chorwacja stała się miejscem bardzo popularnym wśród licznych ekip filmowych z całego świata. Ponadto daleko patrzeć hitowe produkcje ostatnich lat pokroju Gry o Tron czy Templariusze, nakręcono właśnie w Chorwacji. Nie mniej jednak wyspa jest naprawdę godna polecenia. Przede wszystkim urokliwa Komiža w dalszym ciągu oddaje klimat urzekającej, nadmorskiej miejscowości. Będąc na wyspie Vis w dalszym ciągu poczuć możemy swoisty klimat odludzia, gdyż mimo rosnącej popularności dalej znajduje się stosunkowo daleko od stałego lądu. Wyspa Vis, jest przede wszystkim miejscem, które na pewno warto odwiedzić.

wyspa Vis, morze
Vis

Wyspa Vis, piaszczyste plaże.

W południowej części wyspy Vis, w okolicach miasta Milna, znajduje się piaszczysta plaża Milna. Ze względu na piaszczysty charakter, plaża Milna jest ciekawą propozycją dla rodzin. Ponadto alternatywę stanowi położona na północnym wschodzie plaża Stoncica.

Chorwacka wyspa Vis, a książka „Bieguni” Olgi Tokarczuk.

Motyw wyspy Vis ponadto przewija się na kartach książki Olgi Tokarczuk „Bieguni”. Poruszony jest temat oliwkowego buszu oraz żony i dziecka Kunickiego.

Polub nas:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *